אבחון מוקסו

אבחון מוקסו

אין ויכוח כי בשנים האחרונות סביבת העבודה שלנו עמוסה גירויים שונים החל מטלפון ועד רעשי רקע. כל אותם גירויים מקשים על היכולת של רבים להישאר קשובים ומרוכזים במשימה עיקרית. אבחון מוקסו נועד למדוד את היכולת של אנשים לבצע משימות הדורשות קשב תוך התייחסות לגירויים שונים.

מהו מבחן מוקסו

מבחן מוקסו הינו מבחן המסייע באבחון הפרעות קשב וריכוז. המבחן נעשה בצורה ממוחשבת ומסייע להשלמת האבחון הרפואי תוך התאמת הטיפול המתאים ביותר לסובלים מהפרעות קשב וריכוז. למעשה, המבחן בוחן את יכולת הקשב והריכוז של הנבחנים תוך בחינת התגובה שלהם לגירויים שונים הגורמים להסחת דעת תוך הדמייה של סביבת המציאות.

כיצד נבדקות יכולות הקשב

במסגרת אבחון מוקסו יכולות הקשב נבדקות במספר קטגוריות נפרדות התואמות לקטגריות פסיכיאטריות : קשב, היפראקטיביות, אימפולסיביות. נוסף על כך המבחן בודק גם את היכולת לבצע משימה תוך זמן מוגדר . באמצעות בחינת כל קטגוריה בנפרד ניתן לאתר את הקשיים השונים ולמצוא להם דרך טיפול מתאימה. נוסף על כך, התוצאות כוללות גם דוח התפתחותי בו ניתן לראות השוואה של הנבדק לעומת נבדקים אחרים התואמים מבחינת גיל ומגדר וכך ביכולתו של האבחון לאתר עיכובים התפתחותיים.

מהם יתרונות האבחון

אבחון זה הינו כלי הנלווה לאבחון הפסיכיאטרי ומאפשר לראות בצורה טובה את המאפיינים של הפרעת הקשב והריכוז ואת מידת החומרה כאשר התוצאות של האבחון מתקבלות באופן מיידי.
ככלי הנלווה לאבחון הפסיכיאטרי, המבחן מאפשר לראות בצורה פשוטה, מספרית וגרפית את מאפייני הפרעת הקשב והריכוז (במידה וקיימת) ומידת חומרתם, כאשר התוצאות מתקבלות באופן מידי. ניתן לראות כי האבחון מעניק תמונה מדויקת של מצב האדם על הקשיים השונים. יתרונו המרכזי של האבחון בא לידי ביטוי בהתאמת טיפול תרופתי מתאים- במהלך האבחון עוברים מספר משימות ובסיומו של המבחן הראשון ניתן ליטול תרופה ולעבור שוב את המבחן.

בעיות קשב וריכוז

לא נמצאו עסקים בתחום העו"ד.

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם