איך להעלים צלוליט

צלוליט

בוודאי שמעתם בעבר את המושג צלוליט, ואולי שאלתם את עצמכם – מה זה בכלל צלוליט? ובכן צלוליט היא תופעה קוסמטית נפוצה אצל נשים. צלוליט הוא הצטברות מרוכזת של שומנים בנקודה אחת של הגוף, בדרך כלל באזור האגן והירכיים האחוריים. התופעה הזו נגרמת אצל נשים החל מגיל 30 בערך, בעקבות הזדקנות העור והיחלשותו, בתוספת של גורמים נוספים. במאמר הבא נפרט את התסמינים לתופעה, איך להעלים צלוליט ובמה זה כרוך.

איך נגרם צלוליט?

צלוליט נגרם רק אצל נשים, והרבה – כ-80 אחוזים מהנשים מעל גיל 30 סובלות מצלוליט. לעומת זאת, גברים אינם סובלים מן התופעה הזאת כלל. הסיבה לכך היא שהעור של גברים מחובר אל השריר ברקמה הבנויה בצורת שתי וערב, שהופכת אותה לחזקה ועמידה בפני שינויים, גם בגיל מבוגר. אצל נשים, לעומת זאת, הרקמה מחוברת לאורך בלבד, ולכן נחלשת עם השנים. גורמים שעלולים לזרז או לגרום להופעת צלוליט הם השמנה, תזונה בלתי מאוזנת, חוסר בפעילות גופנית ועוד.

רפואה אסתטית

נזקים של צלוליט

הצלוליט אינו מהווה בעיה רפואית. אולם המראה של צלוליט אינו אסטטי, מכיוון שהוא מעניק לעור מעין מראה מקומט ולא נעים, ונשים רבות חשות בושה וחוסר נעימות ממראה זה, מה שעלול להוביל להימנעות מפעילות חברתית כמו שחייה בים ועוד. לכן נשים רבות מעוניינות בשיטות להעלמת צלוליט.

העלמת צלוליט

מלכתחילה, כדאי להקפיד במהלך כל החיים על תזונה מאוזנת, פעילות גופנית קבועה ותזונה מאוזנת, שמלבד יתרונותיהם האחרים גם מסייעים למניעת צלוליט. גם אם כבר הופיע צלוליט, פעולות אלו מסייעות לתהליך העלמת צלוליט, אך לא מעלימות אותו לגמרי. העלמת צלוליט באופן מוחלט נעשית על ידי שיטות רפואיות שונות, שרובן כוללות עיסוי עמוק של הרקמות על מנת להמיס את השומן להצטבר ולפזר אותו על פני העור. השיטה המוכרת ביותר של העלמת צלוליט היא טיפול באולטרסאונד – בטיפול זה משתמשים בגלי קול שמסייעים בפירוק השומן, ובעזרת מתמר האולטרסאונד מעסים את האזור עד להעלמת הצלוליט. טיפולים אלו מעלימים כליל את הצלוליט אם הם נעשים נכון. חברות קוסמטיקה רבות מציעות גם קרמים שונים להעלמת צלוליט, אך יעילותם של אלה מוטלת בספק.

שאיבות שומן