אקנה

הופעת פצעונים המכונים פצעי אקנה, היא לא נעימה. מדובר בשיבוש המראה התקין והיפה של העור ואף מלווה בתחושות לא נעימות בעור כמו עקצוצים קטנים ותחושה של שומניות ולכלוך תמידית. פצעוני האקנה נגרמים ממספר סיבות כשחלקן קשורות ומשופעות מרמת ההיגיינה של עור הפנים. היגיינה שלא תמיד ניתן לשפרה דרך שטיפת פנים בסבון ותכשירים בייתים אחרים.

אקנה הינה הבעיה השכיחה ביותר בקרב בני הנוער וכ-85% סובלים ממנה, היא מכונת גם "פצעי בגרות". ניתן לטפל בבעיה במספר שלבים, אך הטיפול הראשוני לפני הכל יהיה ניקוי עור הפנים. רצוי לנקות את הפנים עוד לפני הופעתו של האקנה, . ניקוי נכון ויומיומי של עור הפנים מסייע בהסרת עודפי שומן, תאי עור מתים ולכלוך, פותח את הנקבוביות ומונע היווצרות שחורים.

הגורמים לאקנה

לא קיימת תשובה בטוחה מדוע חלק לוקים בפצעי בגרות וחלק לא יראו ממנה שום סימן, אך מספר

מחקרים מצאו גורמים שנמצאו בשכיחות גבוהה בקרב אלו שהופיעו אצלם פצעוני האקנה:

תזונה –מחקרים רפואיים מצביעים על כך שמוצרי חלב ומזון עתיר בסוכרים מגבירים את ההסתברות להופעת האקנה

הורמונים- השינויים ההורמונאליים המתרחשים בגיל התבגרות, עלולים לגרום להיווצרות פצעים. למשל, במהלך גיל ההתבגרות, עלייה בהורמוני המין הזכריים יוצרת לעיתים הפרשה שומנים יתרה של בלוטות החלב מה שגורם להיווצרות פצעי בגרות. גם המחזור החודשי הוא חלק בפעילות ההורמונאלית שתגרום לפצעי הבגרות להופיע.

לחץ נפשי-  מתח ולחץ נפשי יכולים ליצור אקנה

תורשתיות – אקנה בדרך כלל יכולה להיווצר מסיבות גנטיקה

קוסמטיקה

אקנה זה לא רק בעיה חיצונית. אקנה יכול להשפיע  על הביטחון העצמי בכל גיל, אך בעיקר בתקופת ההתבגרות, שבה האקנה פופולרי יותר, והמורכבות הרגשית גדולה יותר.

 

בנוסף לטיפול היום יומי בשטיפת הפנים המסורה לעור הפגום, כדאי להוסיף טיפול קוסמטי לטיפול באקנה אצל הקוסמטיקאית

הטיפול כולל: ניקוי עמוק של הפנים,  הוצאת שחורים ע"י קוסמטיקאית למניעת התפתחות פצעים חדשים. פילינג יסודי- הפילינג הגורם לקילוף של תאי העור המתים (תאי עור המתים הינם שותפים ליצירת הקומדונים שהם הבסיס להתפתחות הפצעים) הפילינג ממיס את הקומדונים הקיימים ובכך מאפשר לנקותם מהפנים ולמנוע התפתחות פצעים חדשים. הקוסמטיקאית תמרח גם קרמים ומשחות המונעים הפרשת שומן. עם תום הטיפול מורחת הקוסמטיקאית על העור חומרים מרגיעים.

חזרה על הטיפול באופן קבוע והקפדה יום יומית בניקוי הפנים, תסייע במניעת התפתחות פצעים חדשים ובשמירה על מראה עור נקי מאקנה וזוהר.

קוסמטיקאית ברעננה