ביטחון עצמי בילדים

ביטחון עצמי בילדים

ביטחון עצמי בילדים בדרך כלל חשוב מאד להורה, ופחות לילד. ההורים תמיד דואגים כיצד הילד יוכל להסתדר בעצמו, האם הוא ידע לפלס את דרכו לבד, האם הוא יצליח לעמוד על שלו?
כאשר יהיה מדובר בילדים רגישים, אולי יותר מבדרך כלל, נפחד שהם ייפגעו יותר. ילדים רגישים הם מסוג הילדים שנפגעים מכל דבר, בוכים, נעלבים, שותקים, מפחדים ועוד. הקושי שלהם, חוסר ביטחון עצמי בילדים, לרוב מתבטא כרגישות יתר. ישנה אופציה לנסות לחזק את הילד, את הבטחון העצמי שלו.

מאד קשה להיות הילד הרגיש ביותר מכל הילדים סביבך. תמיד תתוייג כבכיין, רגיש, נעלב וכו'. במידה ונרצה לחזק ילד כזה, נוכל לחזק לו את הבטחון בעצמי. חיזוק בטחון עצמי בילדים הוא תהליך ארוך ומייגע, אך שווה את התוצאה.

מה שגורם לילד להיות רגיש, זה בעצם הורדה של הבטחון העצמי שלו. הורדת הביטחון העצמי בדרך כלל תהיה כשההורים ישמרו על הילד כמו על "בובת חרסינה" ולא יתנו לו יד חופשית לעיתים כשאפשר. הילד מפסיק להאמין ביכולות שלו, בהישגים שלו והבטחון שלו הולך ונעלם, ההורים במילא עושים ומשיגים עבורו הכל.

רגישת לעיתים לא תנבע ממצב כזה. להפך. ברגע שההורים יזלזלו בילד שהוא רגיש ולא "חזק", הילד יאבד את הביטחון. אי אפשר לגרום לילד להיות ילד אחר. הרגישות של ילדים היא דבר מופלא. להיות רגיש לאחר זו מתנה נפלאה.

ילדים זקוקים להעצמת הביטחון העצמי. ביטחון עצמי בילדים הוא הבסיס לילד מאושר, נינוח, מתפתח, מאושר חברתית ועוד. תנו לילד מחמאות, תנו לו אהבה. תשקו את ה"פרח" שלכם באהבה והערכה, והוא יגדלל ויצמח עוד ועוד. ילד שכל חייו יאמרו לו שהוא רגיש מידי יהפוך לילד חסר ביטחון עצמי, מחוספס ולעיתים אף אלים.

חשוב לשמור על הילדים שלנו. ביטחון עצמי בילדים זה הבסיס שלהם להיות מאושרים, לגדול טוב, ולשמוח. ילדים צריכים שמחת חיים, וא זה אנחנו בתור הורים ננוכל להעניק באהבה רבה. בסופו של דבר, כל הילדים נוךדים עפ ביטחון עצמי, ואנחנו רק יכולים להרוס אותו.

גידול הילד לביטחון עצמי

לא נמצאו עסקים בתחום העו"ד.

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם