בעיות קשב וריכוז

ילדך אינו מכין שיעורים, נכשל במבחנים ואיננו מעורה בנעשה בכיתה?

הורים רבים מתכחשים לכך שלבנם הנפלא והמושלם בעיות קשב וריכוז. בעיות קשב וריכוז היוו נושא אשר אינו דובר- ואף ניתן לומר כי הודחק- על ידי המורים בזמן שקדם לעת שבה פותחו שיטות אבחון הפרעת קשב וריכוז התורמת לקבלת תמונת מצבו הקוגנטיבי של התלמיד המתקשה.

התעלמות מבעיות קשב וריכוז אצל ילדים עלולה לגרור אחריה שובל שלם של בעיות עתידיות אשר ילד אשר לא טופל עלול לסבול מהן קשות, והנה קומץ מן הבעיות הצפויות: בעיות בטחון עצמי, מופנמות, ביישנות יתר, הערכה עצמית נמוכה, קושי להתחבר לאנשים בני גילו, מיעוט יציאה מביתו וחוסר התפתחות בתחום העבודה.

אבחון מציל חיים!

 אולי הדבר יכול להשמע דרמטי ואף מעט סר טעם- אך חשוב לדעת כי אנשים אשר אינם הולכים לעבודה עכב אי רכישת מקצוע, באופן בדוק- מתים בגיל יותר מוקדם. ניתן לראות עין בעין את התופעה אצל אנשים מבוגרים היוצאים לפנסיה ומתחילים לאבד מבריאותם האיתנה.

אבחון הפרעות קשב וריכוז נעשות על ידי פסיכולוג מוסמך (לעיתים אף אצל נוירולוג שנותן חוות דעת נוספת) וניתן להגיע לאבחון הפרעות קשב וריכוז דרך הפניה מיועצי בית ספר, על ידי קופת החולים ואף על ידי מימון פרטי אשר מציע לכם חופש לבחור את המאבחן וזמן האבחון הנוח לכם ביותר.

חוג שחייה לילדים

אילו שני סוגי אבחון ישנם? 

אבחון דידקטי הינו האבחון הראשוני אשר נעשה על מנת לקבל טיפול מתאים. אבחון דידקטי בוחן את רמתו הקוגנטיבית של הנבחן על ידי נתינת משימות הגיון, קריאה, כתיבה, חשבון הנדסה, הבנת הנשמע ועוד. אבחון זה נותן תמונת מצב לרמתו הלימודית ויכול להצביע על בעיות.

אבחון משלים

טיפול בבעיות קשב וריכוז אינו בהכרח מהווה טיפול הכרוך בעזרה ללמוד אלא יכול אף להיות כרוך בנתינת טיפול נפשי. ישנן בעיות לימודיות אשר נובעות עכב משברים נפשיים ולכן הטיפול בהם הוא ייעשה על ידי תמיכה נפשית ופסיכולוגית אשר תתן מענה לבעיות הקשב והריכוז באופן הטוב ביותר.

הוראות הפעלה לילד בטוח!