בעיות רגשיות אצל ילדים

בעיות רגשיות אצל ילדים הכוללות התפרצויות זעם או סלידה חברתית עלולים לגלות קשיים שונים בהתמודדות עם סיטואציות בחיים. סיטואציה כמו גירושין או מעבר דירה עשויה להביא אותם למצבי לחץ שונים. לעיתים הילדים אינם מצליחים להתמודד עם השינויים השונים דבר המביא אותם לאבחון בעיות רגשיות וטיפול כמה שיותר מוקדם.

3 תגובות אשר צריכות להדליק להורים נורה אדומה

ילדים עם בעיות רגשיות עשויים להפגין מספר תגובות אשר צריכות להדליק להורים נורה אדומה:
*כוחניות וחוסר שליטה.
*אי יצירת קשרים חברתיים.
*התנהגות ילדותית.

חרדה בקרב ילדים

ילדים עשויים למצוא את עצמם מפחדים לא מעט מאנשים או בעלי חיים. למרות העובדה כי הפחד עשוי להשתלט במסגרת הטיפול הרגשי הילד מתמודד עם הפחד.

הופעת התקפי זעם

ילדים רבים חווים התקפי זעם המהווים מקור של פגיעה רגשית או פיזית.

סיוע של טיפול רגשי

ילדים הסובלים מבעיות שונות מגיעים לטיפול במטרה לשנות את דפוסי ההתנהגות שלהם וכך ליצור עבורם סביבה בטוחה. במסגרת הטיפול הילדים יכולים להתמודד עם הרגשות שלהם באמצעות משחק או עבודה גופנית וכך להתמודד עם הפחדים השונים.

מתי ניתן להבחין בשינוי

לשאלה מתי ניתן להבחין בשינוי התשובה היא כי השינוי עשוי להתרחש במהרה, אבל ההורים צריכים להבין כי בכל זאת מדובר בהליך מורכב הכולל לא מעט פגישות.

שחייה טיפולית

בחירת המטפל

על מנת להצליח בטיפול בעיות רגשיות אצל ילדים ולהביא לשינוי בהתנהגות של הילד על המטפל להיות איש מקצוע ולהעניק ערך מוסך לילדים. שערי הצלחה פותחים את השער לילדים רבים באמצעות טובי המטפלים. על מנת שההורים יוכלו להבחין בתוצאה נראית לעין חשוב מאד להיות עם היד על הדופק ולבחור את המטפל הטוב ביותר. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות המלצות. ניתן לקבל המלצות מפי חברים או קרובי משפחה אשר ילדיהם חוו חוויה מוצלחת במסגרת טיפול. דרך נוספת היא לבחון כמה מקומות באמצעות קביעת פגישה עם המטפלים. באמצעות הפגישה ניתן לבחון את דפוסי ההתנהגות של המטפלים ולעקוב אחריהם במסגרת הפגישה וכך להחליט האם מדובר במטפל המתאים.

חשיבות הניסיון

בחירת מטפל נעשית על סמך ניסיונו. הורים רבים רוצים את הטוב ביותר עבור ילדיהם ולכן יש להניח כי יבחרו עבורם מטפל בעל ניסיון רב.

גידול הילד לביטחון עצמי