הגדלות חזה

הגדלת חזה הינה פעולה אסתטית וכירורגית כאחד, מדובר בניתוח עם כל הסיכונים הכרוכים בניתוח רגיל, אז מדוע אם כך אנו מוכנות לשים את עצמנו מתחת לסכין המנתחים בכזאת קלות?

במאמר הבא נדבר על הסיבה לכך שנשים כה רבות כיום מבצעות ניתוחי הגדלת חזה ומוכנות לשלם ממיטב כספם ולסכן במידת מה את בריאותן לצורך הגדלת חזה.

קצת סטטיסטיקה

ניתוח הגדלה חזה, הינו הניתוח הפופולארי ביותר בישראל. אחוז המתעניינות והמבצעות את ניתוח הגדלת החזה הינו אחד הגדולים ביותר בעולם, גדל משנה לשנה וצובר פופולאריות והתעניינות רבה.

כיום, גם גיל הפונות לצורך ביצוע הגדלת חזה יורד באופן משמעותי וקורה רבות שאף נערות בגיל ההתבגרות פונות בבקשה לבצע הגדלת חזה. למרות שישנו מיתון כלכלי כבד ברחבי העולם, שוק הניתוחים האסתטיים בכלל וניתוח הגדלת החזה בפרט, לא רק שאינו מאט את הקצב, אלא אף צובר תאוצה.

אסטטיקה בפני עצמה

ידוע לכולם, שהאיברים בגופנו אינם סימטריים וכל זוג איברים מתאפיין באורך קצר מעט יותר מהשני או גודל שונה מעט מבן זוגו. ישנן נשים אשר אצלן הנתון באזור החזה הינו חריג באופן משמעותי ונראה לעי, מה שיוצר מראה מעוות ולא אסתטי. רבות מהנשים, פונות לפתרון הניתוח הפלסטי, לתיקון המראה של השד, ובדרך כלל מדובר בהשוואת השד הקטן יותר, לשד הגדול על ידי הגדלתו. לא תמיד ניתן להגדיל ולדחוס מספיק חומר, בכדי להשוות לחלוטין, אך ניתן בהחלט ליצור מראה זהה עד כמה שאפשר.

בטחון עצמי

ישנן נשים רבות, אשר גודל החזה שלהן גורם לביטחון עצמי ומודעות גופנית נמוכה. הגדלת החזה, כמו תיקון כל פגם גופני אחר, תורם ומסייע לנשים רבות, להעלות את רמת הביטחון העצמי שלהן והמודעות הגופנית. יותר ויותר נשים כיום, עושות ניתוח הגדלת חזה מסיבה זו, ותופעה זו הולכת וצוברת תאוצה, בעיקר בישראל.

לצורכי שידוך

גם במגזר הדתי חרדי ישנה תופעה של ניתוחי הגדלת חזה, וזאת, בכדי למצוא שידוך. ישנה תופעה אצל בנות רבות של עיכוב ואף עצירה התפתחותית, עד כדי איזור שטוח כמעט לחלוטין. מה שגורר וגוררת קשיים רבים למציאת שידוך ומביאה אמהות רבות להביא את בנותיהן לניתוח הגדלת חזה, תופעה שהולכת ונהיית שכיחה ביותר עם השנים.

לחץ מבן הזוג

זוהי תופעה שלילית וסיבה שגויה מהבסיס לצורך ביצוע הגדלת חזה, אך לא מעטות הנשים שפועלות בעקבותיה. לחץ מבן הזוג לשינוי בהופעה החיצונית, עד כדי ביצוע הגדלת חזה, היא תופעה שאינה חדשה ונשים רבות מסכימות לשים את עצמן והחזה שלהן תחת סכין המנתחים בכדי לרצות את בן הזוג שלהן גם אם הן עצמן מרוצות מהופעתן החיצונית. חשוב מאוד לנהוג בשיקול דעת, ולהבין שזהו ניתוח שבסופו של דבר אנחנו נעבור ותופעות וקשיים שאנו נושפע מהן, ולא בן הזוג.

לסיכום, ניתוח הגדלת חזה טומן בחובו יתרונות רבים, אך גם חסרונות. זהו צעד שמבחינות רבות עשוי לשפר את איכות חייהן ולהוות פעולה מבורכת. עם זאת, חשוב מאוד לבחון את הסיבות בגללן אנו מעוניינות לעבור את הניתוח, ולשקול את ההשפעות וההשלכות הכרוכות בו.

בהצלחה!

הרמת פנים