הגדלת חזה

נשים רבות מעוניינות לבצע ניתוח הגדלת חזה. חזה גודל נחשב אצל גברים רבים וגם אצל נשים רבות לחושני ומושך. לכן, נשים שלא התברכו מטבען בחזה שופע, מעוניינות להגדיל אותו באופן מלאכותי. לעיתים, גם נשים בעלות חזה גדול מעוניינות להגדיל אותו עוד יותר. ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח קוסמטי שכיח, אך כדאי לערוך אותו אצל מנתח מומחה שיבצע את העבודה כראוי, וללא נזקים חלילה.

טיפים לבחירת מנתח

מנתח שמבצע ניתוחי הגדלת חזה צריך להיות חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. הוא גם צריך להיות מנוסה בניתוחי הגדלת חזה, כדי שהניתוח אכן יהיה מוצלח ויעבור בשלום וללא סיבוכים. כדאי לראות דוגמאות של ניתוחים שביצע הרופא. לרוב הרופאים ישנן תמונות "לפני" ו"אחרי" שלניתוחי הגדלת חזה. חשוב לשים לב בתמונות הללו שהשדיים סימטריים, שאין צלקות בולטות וכדומה. אם ישנה אפשרות כזאת, כדאי לבקש מהרופא המנתח הדמיה תלת ממדית של מראה החזה לאחר הניתוח.

החלמה מניתוח הגדלת חזה

לאחר ניתוח הגדלת חזה, השדיים צפויים להיות רגישים וכואבים למשך כעשרה ימים לפחות. בתחילה אין אפשרות לשכב על הצד בגלל הכאבים. חשוב מאד להימנע בפגיעות כלשהן בחזה, אפילו פגיעות קטנות של חוסר שימת לב, מכיוון שהן עלולות לגרום לכאבים חזקים. אסור לבצע פעילות גופנית במשך שבוע מהניתוח, ולכן כדאי לדאוג לעזרה צמודה בתקופה הראשונה.

איך להקל על ההחלמה

ניתן להקל על הכאבים באמצעות הנחת קוביות קרח על החזה מידי פעם. בימים הראשונים, כדאי לישון בתנוחה של מעין חצי ישיבה, עם כריות לתמיכה סביב הגוף כולו. כך ניתן לסייע לחזה להחלים במהירות רבה יותר. גם חזיות, ובמיוחד חזיות פוש-אפ, אינן מומלצות לאחר ניתוח הגדלת חזה. כדאי להתייעץ עם הרופא ולהתאים חזייה לתקופה שלאחר הניתוח, כזו שלא תפגע בחזה ולא תסב כאבים. חשוב להימנע מפעילות גופנית לאחר הניתוח, ואף מפעולות שגרתיות כמו התכופפות, התמתחות וכדומה. נוסף על כל אלה, חשוב להתכונן נפשית למראה החדש של החזה, אשר עלול להפתיע במבט הראשון. השינוי הוא משמעותי, וחשוב מאד להתכונן אליו מראש.

ניתוחי שדיים