הוראות הפעלה לילד בטוח!

כל הורה חולם שילדו יהיה שמח, חברותי, שנון ובולט. כל הנתונים האלה טמונים בכל ילד אולם למרבה הצער ילדים רבים סובלים מחוסר בטחון עצמי אשר מעיב עליהם כענן שחור ומונע מהם לפרוח. לכם ההורים, חשוב כי תדעו שיש למצב זה פתרון. גם ילד ביישן יכול להיות בטוח בעצמו- כל מה שעליכם לעשות הוא להיצמד למספר כללי זהב.

תנו לילד אחריות 

על מנת שילדכם יהיה בעל בטחון עצמי עליכם לתת לו מגיל צעיר תחושה כי יש לו מקום בבית, ויש לו תפקיד רב משמעות! תנו לילדכם כל מיני משימות אשר אולי לכם יראו קטנות (כמו להשקות עציצים/להאכיל את הכלב/לטאטא את הסלון) אך לילד הן מהוות תחושה של בגרות ונצרכות התורמות להעצמת תחושת בטחון עצמי.

חוג שחייה לילדים

אסור לזלזל בילדים

מבוגרים נוטים משום מה לזלזל באינטלגנציה של ילדים, וחבל. דעו לכם כי ילדים הם נבונים מאוד. חשוב להמנע מלומר לילדים משפטים "מקטינים" כמו: "כשתגדל תבין" או "אתה עוד קטן" – משפטים אלו עלולים להוות מכשול בבניית בטחון עצמי בעתיד.

אל תחסכו במחמאות

ישנם אנשים אשר אינם מבינים את כוחה של המילה היוצאת מפיהם. לכל מילה יש כובד ומשקל וכל מילה יכולה להשפיע על בטחון עצמי של מבוגר- וקל וחומר אצל ילדים, ועל כן- מומלץ להכביר במילים יפות וטובות, וכמה שיותר. אם ילדיכם עושה דבר טוב כמו ויתור לאח, או שסידר את חדרו הללו אותו באוזניו ואמרו לו כמה גדול ובוגר הוא. בטחון עצמי הוא דבר אשר נבנה באחוז משמעותי ונכבד על ידי מילים.

אל תגוננו על הילד יותר מדי

ילדיכם האהוב והשברירי עלול למצוא את עצמו כזה גם בגיל שלושים פלוס במידה ולא תלמדו "לשחרר לחץ" ממנו. ילד חסר בטחון עצמי הוא ילד אשר מורגל לרוץ אל ההורים בכל בעיה. הורים הם אכן כתובת לבעיות, וחשוב שכך יהיה אמנם  חשוב להכווין את הילד שיצליח גם להסתדר לבד בחיים. ילד בעל בטחון עצמי הוא ילד אשר יודע לטפל בבעיות של עצמו כמו…גדול!

טיפים ליציאה מלחץ נפשי