הסעות ילדים

הילד שלכם הקטן הולך לבית הספר פעם ראשונה? איזו התרגשות! בוודאי כבר קניתם לו תיק, קלמר, עפרונות, מחקים, מחברות, יומן, נעליים חדשות, תלבושת אחידה ועוד ועוד, אבל מה עם ההסעה? האם דאגתם לו להסעה בטוחה לבית הספר וחזרה? האם בדקתם את חברת ההסעה? האם הרכב המסיע אותו בטיחותי? האם הנהג שיסיע אותו בעל רשיון מתאים?

 

לא פעם אנו שומעים על תאונות שנגרמות כתוצאה מרשלנות או כתוצאה מחוסר ניסיון בנושא מוניות לנתבג, בין אם מדובר בתאונת דרכים או ילד שנשכח ברכב, מקרים כאלו קרו וימשיכו לקרות כל עוד לא נהיה יותר חשדניים ונבדוק באופן ייסודי את ההסעה של ילדינו. ברור לנו כשמש שכאשר האחריות על הנהיגה היא עלינו, נהיה הכי זהירים שיש, ניסע לאט, נוודא שכולם חגורים ושכולם הגיעו ליעדם בטוחים ושלמים. אבל מה לגביי הסעות ילדים שבהם למן הרגע שבו מסרנו את ילדינו לאחריות הנהג אין לנו שליטה יותר?

 

חשוב לבדוק מספר אלמנטים בטרם נעביר את האחריות מאיתנו לנהג זר שידאג לשלומו של ילדינו. קודם כל יש לוודא כי חברת ההסעות שבחרנו היא בעלת שם ומוניטין ומתמחה ב- הסעות ילדים. כמו כן יש לבדוק כי החברה מחזיקה קצין בטיחות מהימן. בנוסף חשוב מאוד לוודא כי החברה משתמשת בסוג רכב המתאים להסעת ילדים ומותקנים בו פנסים וחגורות בטיחות. עוד דבר שחשוב לבדוק הוא את רשיון הנהג והאם הוא מקפיד לעבור בכל שנה לפחות רענון נהיגה וכמו כן כי הוא בעל רישיון מתאים להסעת ילדים. 

 

עוד דבר שחשוב לבדוק הוא כי במידה וילדכם הוא מתחת לגיל שלוש, יש לוודא כי קיים ברכב כסא בטיחות מתאים. בנוסף תוכלו לבדוק המלצות. בין אם באינטרנט אצל חברים או אפילו לבקש מהנהג ממליצים. סעו לאחר הרכב מספר פעמים וודאו כי הוא נשמע להוראות התנועה ופועל כחוק. אם הילד שלכם גדול (כלומר כבר מדבר), תחקרו אותו לגביי הנסיעה ברכב ההסעות מפעם לפעם ונסו לזהות אירועים חריגים עליהם ידבר. 

 

חשוב לזכור, לא אנחנו אלא שנוסעים ברכב ההסעות, אלא ילדנו, אבל לנו יש את האחריות המלאה על כך. מכיוון שאתם נושאים באחריות כבדה על ילדכם שכביכול נשאר מחוץ לשליטתכם, חשוב שתבצעו את ההכנות המתאימות כדי שלא להצטער מאוחר יותר. 

 

שירותי הסעות