הרמת פנים

כולנו אוהבים להיראות צעירים, ושואפים להיראות כך בכל גיל. גברים ונשים כאחד אוהבים להיראות יפים ומטופחים, ולשמור על מראה צעיר לאורך זמן. אולם אין מה לעשות, ככל שעוברות השנים אנו מזדקנים, ויחד עם הגיל מזדקנים גם אברי גופנו, כאשר הבולט מביניהם הוא העור, ובפרט עור הפנים. כאשר עור הפנים מזדקן, הוא נוטה "ליפול". העור מאבד את המתיחה הטבעית שלו, מתרופף מאחיזתו וצונח, וכך נגרמים קמטים, עור נפול ומראה זקן.

ניתוח מתיחת פנים

אחת השיטות לתקן את הנפילה של עור הפנים היא לעבור ניתוח קוסמטי שמטרתו להרים ולמתוח את עור הפנים לקבלת מראה צעיר. בעבר היו מקובלים ניתוחים של מתיחת פנים. ניתוח כזה מותח את עור הפנים עד לקצה גבול יכולתו, כאשר העודפים נתפרים מאחורי האוזניים. כך העור נמתח ונעשה שוב חלק. לשיטה זו מספר חסרונות בולטים: המתיחה מעניקה לעור מראה חלק, אמנם, אך גם לא טבעי. העור נראה מתוח מידי, הבעות הפנים עלולות להשתנות והמראה עושה רושם מלאכותי. במקום התפר, ליד האוזניים, עלולות להישאר צלקות בולטות ומכוערות. בנוסף, עם השנים החולפות מהניתוח והמשך ההזדקנות, עור הפנים ממשיך להזדקן, והפעם באופן בולט ובמראה לא טבעי, שרק גורע.

ניתוח הרמת פנים

היום ישנה שיטת ניתוח אחרת של הרמת פנים. הרמת פנים מותחת גם היא את העור מעט, אך בעיקר מרימה את האזורים הנפולים ומסדרת אותם מחדש במקומם באופן מתוח ומסודר יותר. המחיתה בניתוח הרמת פנים היא פחותה, ולכן המראה שמתקבל טבעי יותר, הצלקות עדינות יותר והמשך הזדקנות העור עדיין ייראה טבעי.

הרמת פנים בשיטות אחרות

כיום התפתחו שיטות שונות של הרמת פנים, שאינן כרוכות בהכרח בניתוח. אחת השיטות היא הרמת פנים באמצעות זרם מיקרו גלווני. בשיטה זו מוזרם זרם חשמלי לעור הפנים, המעודד ייצור קולגן, ממלא קמטים, ממצק את העור ומגביר את הטונוס של שרירי הפנים, וגם מחדש ומנקה את עור הפנים ומעניק לו לחות. שיטה נוספת היא הרמת פנים נוזלית, שמשתמשת בהזקרת חומרי מילוי שונים לעור הפנים ומרימה אותו בעדינות.

הגדלת חזה- היכן עושים ומה חשוב לדעת?