השכרת שמלות לחינה

טקס החינה המרוקאי

 

את טקס החינה, נהוג לחגוג יום לפני החתונה. על פי המנהג של העדה המרוקאית, המשפחה והחברות של הכלה מלוות אותה וצועדות יחדיו למקווה וכל זה בריקודים צבעוניים ובשירים מסורתיים, חלקם שירים בשפה הערבית.  המקווה הוא טקס בפני עצמו, שם יש כיבוד ושירה נעימה ומרגשת והכלה מטהרת את עצמה ועולה גבוה בתחושה רוחנית ונקיות. טקס החינה מתחיל מיד אחרי. הכלה חוזרת מהטבילה המטהרת והמנקה במקווה, מתארגנת ויוצאים יחדיו המשפחה והחברות לאולם, או שעורכים את הטקס בבית.

טקס החינה מלווה בשירה, שמחה וריקודים בלתי פוסקים בהתאם למסורת המרוקאית. החתן והכלה יושבים זה לצד זה כשהם שמחים ומפזזים לעניי הקהל הצוהל. טקס החינה כולל מריחה של חומר בצבע אדום-כתום המופק מעלי כופר (על פי המסורת מסמל עלי הכופר סגולה לפריון) ומורחים אותו על הידיים. הטקס נעשה לעניי הקהל בשמחה גדולה- החינה מסמלת את חיי האושר החדשים לזוג האוהב וכמובן טקס נגד עין הרע! על פי המסורת המרוקאית, משיחת הידיים של החתן והכלה נעשית על ידי אם הכלה וחברות הקרובות לכלה.

האווזים מסעדה לאירועים

שמלות לחינה:

כמו כל אירוע וטקס תרבותיים ומסורתיים, הביגוד מהווה חלק משמעותי ביותר מהאירוע והוא בעצם נותן תפאורה לכל האירוע, בדיוק כמו ששחקנים בהצגה לובשים בגדים מיוחדים.

ובאמת, אחד הדברים המהנים ביותר גם באירוע החינה הוא התלבושות המיוחדות, כשהגברים לובשים תלבושות מסורתיות מרעננות והנשים עונדות תכשיטים כבדים וגדולים ושמלות לחינה שאי אפשר להוריד מהן את העיניים.

שמלות לחינה הן החלק היפה ביותר בתפאורה של הערב. מדובר בשמלות בצבעים בוהקים וזוהרים, הרקומות מבדים מיוחדים, כמו משי ופשתן, עליהן רקומות צורות ותבליטים מיוחדים וחריטות זהב וכסף חרוטים באמנות על השמלות. הנשים האירוע החינה נראות כמו חצי רקדניות בטן וחצי מלכות פרס.. . אז אמנם יש בזה גם מן השעשוע באמת, אך אי אפשר להתעלם מהשמלות הססגוניות שמכניסות צבע וחיים שלמים לאירוע החינה.

 

בטקס חינה נהוג להחליף לפחות 2 – 3 שמלות חינה שונות:

ניתן לשכור שמלות לחינה, יחד עם ביגוד רב ותפאורה מיוחדת לערב. בערב כזה מיוחד וצבעוני, אולי הצבעוני ביותר מבין האירועים הנלווים לחתונה המרגשת והמשמחת, חשוב לבוא מוכנים.

צרו קשר עם חברה המתמחה בהפקת ובסיפוק ציוד לאירועי חינה והם יעזרו לכם בכל מה שתצטרכו. מוזיקה, שמלות לחינה, וטיפים לאירוע מושלם.

תלבושות לחינה מרוקאית