זמרים ישראלים

בכל שנות קיומה של מדינת ישראל, היה הזמר הישראלי חלק מהותי מן ההוויה ומן החוויה הארצישראלית. המוסיקה הישראלית לוותה את עם ישראל בכל הזמנים שעברו עלינו בארץ, טובים ורעים כאחד. המסיקה הישראלית לוותה את המלחמות את הקשיים, את השמחות ואת הייחודיות של עם ישאל בארצו שלו. 

זמרים ישראלים

בכל דור קמו בארץ עשרות זמרים ישראלים ששרו, ועדיין שרים, במגוון סגנונות. כיאה לארץ המלכדת בתוכה יהודים מכל קצוות תבל, גם זמרים ישראלים שרים שירים בסגנונות שונים, המושפעים כמעט מכל סגנון עולמי אפשרי. הסגנונות המוכרים ביותר הם שירי ארץ ישראל הישנה ושירים בסגנון ים תיכוני.

הבמה לזמרים ישראלים

הבמה שבה זמרים ישראלים יכולים להתפרסם היא בעיקר הרדיו. תחנות רדיו שונות משמיעות שירים של זמרים ישראלים ובכך מסייעות לאלו להתפרסם. גם מצעדי שירים הנערכים מפעם לפעם מאדירות את שמם של הזמרים הישראלים. כמו כן ישנם ערוצי טלוויזיה המשמיעים מוסיקה ישראלית, וכמובן, הזמרים מתפרסמים ומתפרנסים מהופעות ברחבי הארץ. השאיפה של זמרים ישראלים היא להופיע על בימות גדולות שמאפשרות הופעה בפני אנשים רבים ככל האפשר, כמו על בימות בקיסריה, למשל.

פריצה לתודעה של זמרים ישראלים

בעבר היה ידוע כי דרכו של זמר בישראל קשה, ודורשת עבודה מרובה והרבה מזל. זמרים מתחילים עמלו קשה כדי שיכירו אותם ויכירו בהם, עד כדי השמעה של השירים שלהם בתחנות הרדיו. חלק מהזמרים התחילו את דרכם על בימות עירוניות, כזמרי ליווי של זמרים מצליחים או כזמרים לתפקידים קטנים, ומשם פלסו את דרכם את התודעה הציבורית. לעיתים מגלה זמר ותיק כשרון אצל זמר צעיר, ומסייע לו בדרכו בעולם המוסיקה. אך כיום, דרכם של זמרים ישראלים עשויה להיות קלה הרבה יותר. בהשפעתן של מדינות אחרות ברחבי העולם, גם בישראל החלו תחרויות מוסיקליות בטלוויזיה, שם מתחרים זמרים מתחילים זה בזה עד לניצחון. הניצחון בתוכנית כזו, ואפילו רק ההשתתפות בה, מכניסה את הזמר המתחיל לתודעת הציבור ומהווה עבורו מקפצה לעולם המוסיקה הישראלית. זמרים ישראלים רבים החלו כך את דרכם והם היום מפורסמים ואהודים בארץ ובעולם.

סטנדאפיסטית