טיפולים בצרבת

טיפולים בצרבת

מה היא צרבת ומה צרבת עושה לנו?

גם כשאנחנו לא שמים לכך לב, הגוף שלנו לא עוצר וממשיך לפעול ללא הפסקה. לכן, אם אכלתם משהו לארוחת צהריים או ערב, הוא עדיין נמצא איפה שהוא במערכת העיכול שלכם או בחלקים שמסתעפים ממנה. כאשר האוכל עובר תהליך של עיכול, הוא משנה את צורתו, מפורק ומועבר לתאים שלכם בגוף. שם נעשה שימוש באוכל לצרכים שונים של הגוף כגון הפקת אנרגיה ועוד. כאשר האוכל מעוכל, מעורבים לעיתים מיצי קיבה. מיצי קיבה אלו חשובים עבור תהליך העיכול אך הם יכולים גרום לאנשים שרגישים לכך, לחוש צרבת במקרים מסוימים. כך, שמציעי עיכול עולים אל צינור הוושט, מה שלא צריך לקרות בדרך כלל, התחושה שמתקבלת היא בהחלט לא נוחה.

מי סובל מצרבת?

לפעמים מנסים לקשור בין טיפול בצרבת לבין סוג האנשים שסובלים מתופעה זו אולם, קשה למצוא מאפיינים מאד ברורים שמפרידים בין אנשים בעלי נטייה לסבול מצרבות לבין אנשים ללא נטייה שכזו. אם כן, טיפול בצרבת צריך לתת מענה לבעיה עצמה בכל אופן שבו היא תופיע אצל אנשים שונים. עם זאת, חשוב לציין שישנן תקופות כגון- הריונות- בהן עולה הסיכוי לצרבת. הצרבת צורבת ומציקה ולכן, צריך לעשות שימוש בטכניקות שונות של טיפול בצרבת.

ספא וטיפולים

טיפולים בצרבת- טיפול תרופתי

כשמחפשים פיתרון מאד מהיר לתחושת צרבת שמציקה, הרבה פעמים הבחירה היא קודם לכל בסוג של טיפול תרופתי. טיפול תרופתי לא חייב להיות טיפול שמתבצע בהתאם להפניה של רופא. קיימות כיום בבתי המרקחת כמה וכמה תרופות שנחשבות למעולות עבור טיפול בצרבת. תרופות רבות מתוך אלו אינן מצריכות מרשם רופא והן ללא ספק מסייעות לסימפטומים של חוסר הנוחות בעקבות צרבת.

טיפולים בצרבת – מניעת התופעה

רגישות לצרבת היא רגישות לצרבת, אולם, ניתן לנסות לערוך טיפול בצרבת שנועד למנוע הופעה של צרבת יותר מאשר לטפל בסימפטומים שלה. למשל, טיפול בצרבת מסוג מניעתי זה יכול לערב הימנעות מאכילה של מזונות שונים. לדוגמה- בפרט שתיית חלב, נחשבת לכזו שעשויה להרגיע צרבת לעומת מאכלים אחרים שיכולים לעורר אותה. לכן, שינוי תזונתי יכול להוות טיפול בצרבת.

טיפול בטחורים טבעי

 

לא נמצאו עורכי דין בתחום העו"ד.

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם