טיפול בצרבת

צרבת:

אנשים שלא חוו את חוסר הנעימות הקשה שמתלווה לתחושת הצרבת לא יודעים עד כמה חשוב לעשות ניסיונות כדי להרגיע את הצרבת חסרת המנוח. באופן כללי, כאשר יש צרבת בדרך כלל ישנה תחושה של אוכל צורב בגרון או של חמוציות לא נעימה. למי שיש צרבת, הרבה פעמים בוער לנסות להעלים אותה. הצרה היא שצרבת יכולה להיות תופעה שכיחה למדי אצל אנשים שונים ובתקופות שונות- כמו הריון למשל. לצורך התמודדות עם הצרבת, הרבה פעמים לא מספיקה תגובה מיידית וחד פעמית אלא יש צורך בפעולות שונות ולעיתים לא נעימות כל כך. לפניכם מעט מידע על דרכים יעילות לצורך טיפול בצרבת.

טיפול בצרבת- שתיית חלב- תרופה הסבתא המובילה:

כמובן שלא ניתן לדבר על נושא כמו טיפול בצרבת בלי לדבר ולהזכיר תרופות סבתא ידועות לצורך טיפול בצרבת. כמובן, תרופת הסבתא המובילה ביותר הינה שתייה של חלב. על פי מקורות שונים, כאשר שותים חלב, בדיוק כפי שהוא ללא תוספות כלשהן, הצרבת נרגעת. לא מדובר על טיפול בצרבת שהינו טיפול שיימנע הופעת צרבות בעתיד או יצור שינוי בתדירות התופעה, מדובר בתרופה רגעית שיכולה אכן לסייע ולהפחית את תחושת הצרבת הקשה.

כדורים למציצה לצורך טיפול בצרבת:

ישנה שיטה נוספת שמקובלת כיום מאד לצורך טיפול בצרבת, שיטה זו היא השיטה של שימוש בכדורים שפותחו במיוחד בשביל לתת מענה לצרבות באשר הן. כדורים אלו ניתנים למציצה ומפחיתים את חוסר הנעימות שמלווה לצרבת. כיום ישנו סוג אחד של כדורים שהינו המוביל ביותר בשוק זה אולם הפיתוחים בתחום הולכים וגדלים ובעתיד ייתכן שתמצאנה תרופות יותר טובות ויותר מועילות. כפי שהוזכר, בהריון ישנה עלייה ברמת הצרבות אך בתקופה זו יש לברר איזה כדורים מותר לקחת לצורך הרגעה ואלו לא.

טיפול בצרבת על ידי שינוי אורח החיים:

שינוי אורח החיים כולל כמובן שינוי של התזונה. על ידי שינוי אורח החיים והתפריט שלנו, ניתן לעורר שינויים אמיתיים גם במצב הבריאותי שלנו וגם ברמת השכיחות של תופעות כגון צרבת. טיפול בצרבת על ידי שינוי התזונה יכול לעורר פלאים ואף להשאיר חותם לאורך זמן.

טיפול טבעי בטחורים