יזמות עסקית

יזמות עסקית

בעידן של ימינו, בשביל לעשות כסף, בשביל לפרנס בכבוד ולהרוויח מעל האזרח הממוצע והבורגני אנו נדרשים ליזום. הביקוש לעבודה כיום גבוה מאוד ובעלי החברות הפרטיות מנצלים חוסר זה בהיצע לצורכם, לכך שרוב הכסף בקופה ישתלשל לכיסם ועובדיהם השכירים יקבלו נתח קטן מאוד מהרווחים.
הוגן או לא, אנו לא מדברים כאן במישור האידיאולוגי-חברתי, אנו מתקיימים בעולם קפיטליסטי ואלו הם תנאי השוק.
השאלה שאנו, כאזרחים מן השורה צריכים לשאול את עצמנו היא: איפה אנחנו בכל זה?

האמת? לא בהכרח שיזמות היא הבחירה הנכונה. בחירות נכונות הן בחירות שנבררות ונבחנות נבונה בהתאם לאפשרויות שלנו ובהתאם לסיכויים אל מול הסיכונים.
כשאנו מדברים על בחירות נבונות בתחום היזמות העסקית, עלינו לשאול את עצמנו קודם כל: האם זה מתאים לנו בכלל? נכון, בכדי להרוויח כסף מעל הממוצע, נדרשים אנו ליזום, אך האם אנו, הסביבה שלנו ופרמטרים אחרים באישיותנו ובמשאבינו מתאימים לכך.

ראשית, למי שחפץ:
מכיוון שתופעת היזמות קנתה לה מקום נרחב בעולם כיום, נפתחו מספר מרכזי לימוד המעבירים קורסים המדריכים ומנחים כיצד להיות יזם טוב, או יזם טוב יותר.
הקורסים שמועברים מתייחסים חלקם ליזמות נדל"נית, חלקם ליזמות טכנולוגית וחלקם כוללניים- מספר אפשרויות מגוונות בהתאם לדרישות המתעניינים ואפשרויות היזמות המתאימים למרחב הפיננסי הנוכחי בשוק, בארץ או בעולם.

מבחינתי, ישנם שני דגשים שצריך להכיר ולדעת טרם נכנסים לעולם היזמות:

חיים בצל אי וודאות פיננסית ועסקית:
כשאתה יזם, יש לך משהו בראש, איזשהו רעיון שבעיניך בעל כוח כלכלי חזק. רעיון, שאם יבוצע כראוי, אתה בטוח שיזרים לכיסך ולשותפים בעסק, סכום כסף מכובד, השוה את הסיכון הכרוך.
אולם, כדאי שתדע, רעיונות לא הופכים למוחשיים ביום אחד. התהליך שתעבור מהשלב של הגיית הרעיון ועד לשלב הסופי של הוצאתו אל הפועל רצופה חבלי לידה מייסרים. לא פעם תמצא עצמך תוהה על הפרויקט ועל יכולתך להמשיך לסיימו ולא פעם תקלע לערפל כלכלי ועסקי, שרק עם אמונה חזקה במוצר ויכולת לחיות, לתקופה ממושכת בחוסר ודאות, תוכל לצלוח משברים אלו, שיהפכו לזמניים.

אמונה חזקה במוצר
כל מבצעי האקזיטים למיניהם עברו שנים של קושי עד שהמוצר שלהם החל להזרים להם כסף.
סטארט-אפ הוא כסף קל? תלוי את מי שואלים. אכן ישנם מקרי הצלחה כבירים, אך לצידם פזורים כישלונות רבים.
הדבר השני שאתה זקוק לו בשביל להעלות את סיכוייך להצליח בפרויקט ולצלוח משברים הוא "אמונה חזקה במוצר". רק עם אמונה חזקה במוצר שלך, לא תשבר באמצע הדרך ורק עם אמונה חזקה במוצר שלך שתקרין לסביבתך, תוכל להעניק לשותפים במלאכה כוחות חדשים ורצון לפתור מכשולים בדרך.

זכור, לא לכולם זה מתאים. אמנם נדמה שהעולם שיך ליזמים בעת האחרונה, אך הצלחתו של אדם מתחילה מהיכרותו עם עצמו.

 

לא נמצאו עסקים בתחום העו"ד.

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם