מזגנים מיני מרכזיים

הקדמה בנושא מזגנים באופן כללי:

מזגנים מהווים מכשיר הכרחי כמעט בכל בית ובית במדינת ישראל. אנשים רבים אינם מודעים להשלכות הרבות של בחירת מזגן המתאים לצרכים של הדיירים או של העובדים במקום. ישנם מזגנים בעלי פונקציות שונות שמתאימים לצורך מיזוג חללים בעלי גודל ואופי מסוים. כאשר אנו בוחרים בסוג של מזגן שלא הולם את הצרכים של החדר, אנו עלולים להוביל בסופו של דבר לעלייה בצריכת החשמל וכן להוביל לחוסר שביעות רצון מתפקוד המזגן עצמו.

סוגים של מזגנים:

עולם המזגנים כולל בתוכו סוגים רבים של מזגנים. בין הסוגים הפופולאריים ניתן למצוא מזגן מסוג עילי. מזגן זה מותקן בנפרד לכל חדר וחדר. מכיוון שלכל חדר מזגן משלו, כל דייר רשאי לעשות עם המזגן שבחדרו ככל העולה על רוחו וזאת ללא תלות במזגנים בחדרים האחרים. סוג נוסף פופולארי ביותר כולל מזגנים מיני מרכזיים. אלה נועדו דווקא לצורך מיזוג כמה חללים במקביל.

מזגנים מיני מרכזיים:

מזגנים מיני מרכזיים הם מזגנים שמיועדים לצורך מיזוג של הבית כולו או לצורך מיזוג של חלל גדול במיוחד. מזגנים מיני מרכזיים הם בעלי יתרונות רבים כאשר אחד הבולטים שבהם נוגע לעיצוב. מזגנים מיני מרכזיים אינם נראים לעין משום שבדך כלל הם מותקנים בתקרה ומכוסים בגבס. כך, מלבד פתחי אוורור בכל החדרים, לא נראה זכר למזגן עצמו.

דברים שחשוב לדעת על מזגנים מיני מרכזיים:

חשוב להבין, שהייעוד של מזגן מיני מרכזי הוא אכן אוורור בו זמנית של חלל גדול או מספר חללים מופרדים ובכל זאת- ניתן לווסת את מיזוג האוויר בכל חלל בצורה שתתאים לדרישות של שוכני המקום ובלא תלות בחדרים האחרים. זאת אומרת-מדובר במזגן משותף שיכול לפעול אחרת בכל חדר וחדר.

מזגנים מיני מרכזיים:

חשוב לזכור שמזגנים משמשים אותנו באופן שכיח ביותר בעיקר בתקופת הקיץ. כדאי מאד לבחור מזגן שמתאים לצרכים שלנו אך גם מזגן שנמכר על ידי גורם מוכר שמשדר לנו אמינות. המזגן עצמו צריך להיות איכותי משום שלא נרצה לבזבז את זמננו וכספנו בתיקונים בעתיד.

מזגניים עיליים 1