מחשוב אישי

מחשוב אישי

מחשוב אישי הוא בעצם מושג אשר מתייחס לאופן בו אתה משתמש במחשב, כלומר המחשב הינו אישי שלך. בשנים האחרונות המושג מחשוב אישי נשמע במקומות בהם יש מספר רב של מחשבים, וכל מחשב מוקצה למשתמש אחר. אם למשל זה סגל אקדמי באוניברסיטה גדולה אז לכל מרצה יש מחשב שלו והוא דרך המחשב מבצע את עבודתו, מכיוון שהמחשב נמצא באוניברסיטה ועובד על הרשת האוניברסיטאית ישנו חשש לכפילויות במערכת ולחוסר בפרטיות הרשת כלפי כל משתמש, המחשוב האישי בא לטפל בבעיה הזו ולהקצות לכל משתמש סיסמא יחודית לו ומקום על הרשת ששייך רק לו ומוגן על ידי סיסמתו.

על המחשוב האישי אחראי מנהל רשת אשר מפעיל מספר תוכנות ובדיקות כדי למנוע תקלות ופריצות ברשת האישית בין משתמשים. מנהל הרשת מריץ תוכנות אנטיוירוס, בודק את תגובות המערכת, מנקה אותה מתקלות ובאגים ודואג לפעילות זריזה ותקינה של מערכת המחשוב האישית. מנהל הרשת עושה פעולות אלו האופן שוטף ומתפקד כטכנאי צמוד לרשת הזו.

רשת מחשוב אישי יושב על שרתים מאובטחים בדרך כלל אשר נמצאים בחוות שרתים, שם לכל מחשב מוקצה כמות מסוימת של זיכרון, כך כל משמתש יכול לאחסן מידע על השרת שהוקצה לו ובעצם לחסוך מקום במחשבו האישי ולהגביר על ידי כך את תפוקתו ויעילותו של המחשב שממנו הוא פועל. בנוסף במקרה שהמחשב האישי קורס או נגנב, כל החומר האישי יהיה מאוחסן על השרת בחווה. החווה תמיד מוגנת ותמיד מתוחזקת על ידי אנשי החווה שהם מנהלי הרשת והטכנאים.

בתחילת תקופת המחשבים באזור שנות ה-70 וה-80 המושב מחשוב אישי התכוון למחשבים אישיים מתוצרת IBM הכוונה הייתה למחשב שייצרה החברה והינו מחשב אישי, פרטי לאדם אחד אשר משתמש בו, כיום ישנם לא מעט דברים אשר נכנסים תחת הקטגוריה מחשוב אישי אבל הבסיס נשאר דומה, היום זה נאמר על מחשב אישי אשר בתוכו מותקן מעבד המבוסס על מעבדי אינטל או דומה ובעל מערכת הפעלה משלו. כלומר גם מחשב מקינטוש או מחשבים של חברות אחרות נקראים מחשב אישי וזה כל עוד בתוכם ישנה מערכת הפעלה משלהם. כך שהם לא כבולים למערכת אב ופועלים רק באמצעותה.

בתחילה אמרנו שהמחשב האישי במערכת המחשוב האישי נמצא על רשת אבל עדיין המחשב יכול להתנהג כמחשב אישי לכל דבר ויהיה בעל מעבד תואם אינטל ומערכת הפעלה משלו, הוא פשוט ישב על מערכת מחשוב אישי המופעלת על ידי אותם מנהלי רשתות שיתפקדו כטכנאי עבורו.

שירות לעסקים במחשבים

לא נמצאו עסקים בתחום העו"ד.

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם