מערכות קולנוע ביתי

מי מאיתנו לא אוהב ללכת לקולנוע וליהנות מהחוויה של סרט טוב באולם גדול על מסך ענק עם פופקורן ושתייה?

לפעמים יש לנו את החשק ללכת וליהנות מסרט טוב אבל לא מתחשק לנו לצאת מהבית או שמתחשק לראות סרט ישן שכבר לא מוקרן בקולנוע אבל עדיין לשמר את החוויה, או אפילו לראות את סרט החתונה של דודה סימה אבל להרגיש כאילו אנחנו ממש נמצאים בחתונה. בשביל להפוך את חוויית הצפייה בטלוויזיה או במסך הביתי שלנו לחוויה דומה לצפייה בקולנוע יש צורך במס' מרכיבים, אחד מהם הוא שימוש ב- מערכות קולנוע ביתי.

מה עושות מערכות קולנוע ביתי?

מערכות קולנוע ביתי הן מערכות שמטרתן לשפר את חווית הצפייה הביתית ולשפר את איכות השמע במהלך הצפייה, הן מורכבות ממס' רמקולים שמפוזרים ברחבי החדר ומטרתם לשדר את הסאונד ממס' כיוונים שונים ובמס' ערוצים שונים כדי לדמות מצב דומה למציאות שבו הצלילים מגיעים מכל הכיוונים ולא רק מהחזית (כמו בטלויזיה ללא מערכות קולנוע ביתי).

מצלמות אבטחה לבית

למי זה מתאים?

מערכות קולנוע ביתי מתאימות לכולם, מהמשתמש הממוצע שרואה סרט בסופ"ש ועד למקצוענים שיש להם אוזן רגישה לאיכות. כיום יש בשוק מס' רב של מוצרים בטווח מחירים שנע בין מאות שקלים לעשרות אלפי שקלים, ישנם יצרנים רבים שמציעים מגוון רכב של מערכות קולנוע ביתי, ממערכות לחדר קטנים ועד לאולמות ולגינה.

ממה מורכבת המערכת?

מערכות קולנוע ביתי מגיעות בדרך כלל ב5.1 ערוצים, מה שאומר שיש 2 רמקולים אחוריים שאחראים על הצליל ההיקפי, 2 קדמיים שאחראים על מירב הצלילים, רמקול אחד שאחראי על קולות הדיבור וסאב וופר שאחראי על הצלילים הנמוכים, כל רמקול מתפקד כגוף נפרד ויכול להפיק צליל ללא תלות בשאר הרמקולים, מה שנותן את תחושת הצליל ההיקפי. ישנן גם מערכות קולנוע ביתי שמגיעות ב2.1 ערוצים, מה שאומר שהמערכת מורכבת משני רמקולים עיקריים ומסאב וופר, מערכת שכזו תספק חוויה היקפית פחות משמעותית אבל המחיר ביחס לאיכות שלה יהיה יותר נמוך.

ולבסוף-

אופציה נוספת היא מקרן הקול שמשלב את כל יכולות המערכת ברמקול אחד שמשדר את הקול לחלל החדר בכיוונים שונים ונותן תחושה שהקול בעצם מגיע לאוזניים ממס' כיוונים שונים, אופציה זו טובה בעיקר למי שרוצה להימנע מחוטי חשמל ברחבי החדר ולחיסכון במקום ובהתקנה של מס' רמקולים.

מערכת קולנוע ביתית