מרפאת שיניים במודיעין

מפחדים מרופא שיניים ?  – מרפאת שיניים ד"ר ג'וליאן פרימן במודיעין, מציעה מגוון טיפולי שיניים בהרדמה מלאה או בסדציה, לטיפול יעיל, ללא פחדים או חרדות !

 אם אתם מוצאים את עצמכם מבטלים ודוחים ללא הרף את טיפולי השיניים שאתם כה זקוקים להם, בשל חרדה ופחד מרופא השיניים – חשוב שתדעו שאתם לא לבד! כיום, יותר מ – % 20 מהאוכלוסייה סובלים מפחד וחרדות מטיפולי שיניים: תופעה שהוגדרה כ"דנטפוביה".

הבשורות הטובות הן שכיום, בשל טכנולוגיה מתקדמת ורפואה מטיבה, ניתן לעבור טיפולי שיניים בהרדמה מלאה או בסדציה (טשטוש), הליך מתאים עבור מטופלים בכל הגילים הזקוקים לטיפולי שיניים, אך פוחדים מטיפול.

בשיחה עם ד"ר ג'וליאן פרימן – הבנו מהו האפקט של הרדמה בעת טיפולי שיניים, וכיצד אפשר לבצע את כלל הטיפולים מהפשוטים עד המורכבים ביותר, בקלות, ללא פחדים וחרדות:

"טיפולי שיניים המתרחשים באמצעות הרדמה מלאה או סדציה (טשטוש), נועדו על מנת שהטיפול יעבור ללא כאב כמו גם בקלות, בעיקר עבור אנשים שסובלים מחרדות ופחד מטיפולי שיניים, כאשר ההבדלים בין סדציה או הרדמה מלאה נוגעים אל כמות החומר שהרופא המרדים נותן למטופל."

"הרדמה מלאה כשמה כן, היא גורמת למצב בו המטופל ישן ואינו מרגיש או שומע את המתרחש, בעוד שסדציה הינה הרדמה במינון חלש יותר באמצעותה המטופל רדום ולא מרגיש כאב או את ההליך הטיפולי, אבל הוא יותר מודע למה שקורה סביבו."

"חשוב לדעת כי לרופא המרדים ישנה שליטה על כמות חומר ההרדמה שמקבל המטופל בעוד שבטיפולים מורכבים כמו השתלות שיניים, החומר יהיה רב יותר, ובטיפולים קלים יותר כמו סתימות, טיפולי שורש ואפילו בעת ניקוי אבנית – חומר ההרדמה יהיה במינון נמוך יותר, בזמן שהרופא המרדים נמצא כל הזמן בשליטה על כמויות חומרי ההרדמה, כאשר בסוף התהליך, הזרמת החומר תהיה חלשה יותר עד התאוששות מלאה של המטופל."

הפחד מטיפולי שיניים גורם לנו לבטל שוב ושב את התור לרופא השיניים, תוך שרבים שסובלים מפחדים וחרדות מרופא שיניים ומטיפולים בכלל, מחפשים מענה לפחדים וטיפול כמה שיותר מהיר ושאינו כואב. כיצד הרדמה בעת טיפול שיניים מסייעת להתמודד עם הטיפול ועם אפקט הפחד? 

"דנטופוביה קיימת בכל גיל! יש אנשים מבוגרים שסובלים מזה וגם ילדים, אבל רבים מהם אשר עוברים טיפול שיניים בהרדמה מתחילים בהדרגה להניח לפחדים, עד שרבים נכנסים לאחר שעברו טיפול שיניים בהרדמה, לחדר הרופא ללא בעיות ואף שוכבים בטבעיות על כיסא הטיפולים. לדוגמא: מטופל שצריך להגיע אחרי השתלת שיניים לביקורת, מוצא עצמו לאחר שעבר הליך בהרדמה מלאה, מגיע לביקורת פחות מפוחד. הוא נכנס לחדר הטיפולים בצורה נינוחה יותר, יושב בנוחות על הכיסא ומבין שהשד הנוראי שנקרא "טיפול שיניים" אינו כזה מפחיד."

"בכך מטופלים שלב אחרי שלב מתחילים להתרגל לטיפולים של עשר דקות או יותר ללא הרדמה, כאשר הפחדים מתחילים לפוג ולהעלם באופן הדרגתי, עד שחרור מלא מהחרדות! לכן רבים מחפשים רופא שיניים במודיעין או בכל מקום שיודע לבצע טיפולי שיניים בהרדמה."


איך מתכוננים לטיפול שיניים בהרדמה?

"כאשר אנו מתחילים בטיפול בכל אדם שמגיע למרפאה ומבקש להיעזר בהרדמה כללית או בסדציה משום שהוא סובל מחרדות ופחדים – אנו מבצעים בדיקה וסקירה של מצבו הרפואי של המטופל. לפני הפעולה עצמה, אשר מתרחשת בבית חולים פרטי בו כלל האמצעים לביצוע ההליך: דרושות בדיקות כלליות של רופא משפחה אותן נעביר לרופא המרדים כדי שידע מי המטופל, מה מצבו הרפואי ועל מה יש לשים את הדגש בעת תהליך טיפולי השיניים וההרדמה.

לדוגמא: ישנם חולים בסיכון גבוה שיש לבצע בדיקות לפני ההליך כדי להבין האם הם יוכלו לעבור הרדמה או טשטוש, כאשר קבלת כמה שיותר אינפורמציה מרופאים של מטופלים בסיכון, תקנה עבור רופא שיניים מומחה את המידע לביצוע הליך נכון, תוך שהרופא המרדים יאשר את ההליך בהתאם לאינפורמציה, כמו גם שהמטופל יודע מה מצבו הבריאותי ומעדכן על כך."

ה
רדמה בטיפול שיניים זה דבר מסובך?

"למרות הבירורים והבדיקות הדרושות ממטופלים בריאים וכאלה שבסיכון, חשוב להבין כי מדובר בהליך פשוט ולא מסובך שאמנם מלווה בבדיקות שיש לבצע או העברת מידע רפואי רלוונטי, אך עדיין נחשב קל יותר בעיקר עבור מטופלים חששניים."

"בנוסף אנו מקנים למטופלים הנחיות ברורות כמו צום של 6 שעות לפני הטיפול, מסבירים לכל מטופל על ההליך ועל האופציות לטיפול שיניים בהרדמה או טשטוש, תוך שהכל נעשה תחת פיקוח ללא לקיחת סיכונים! וזאת בזמן שאנו עושים את הבדיקות ואת כל הבירורים הדרושים לטיפול נכון."


ומה לגבי זמני התאוששות מהטיפול?  

"בכל הנוגע לזמני התאוששות, חשוב להבין כי אחרי טשטוש או סדציה קיימת התאוששות מהירה יותר, ולאחר הרדמה כללית ישנה ההתאוששות יותר עמוקה. קיים הבדל בהתאוששות אחר סדציה משום שכמות החומר קטנה יותר וההתאוששות תהיה קלה. בהרדמה מלאה בשל חומר בכמות גבוהה יותר תחול התאוששות ארוכה יותר, כאשר בכל התהליך החל מרגע כניסת המטופל לטיפול שיניים בהרדמה או טשטוש, עד רגע ההתעוררות וסיום הטיפול – ישנו ליווי צמוד של צוות המרפאה שלנו."

"בנוסף חשוב לציין כי בטיפול שיניים בסדציה, לרופא המרדים יש שליטה מלאה על כמות חומר ההרדמה, הוא מתאים את ההרדמה לסוג הטיפול ובמידה והטיפול מורכב יותר – ההרדמה תהיה חזקה יותר, כאשר בשני המקרים גם בטשטוש וגם בהרדמה, המטופל לא מרגיש כלום."

לגבי גילאי המטופלים שיכולים לעבור טיפול שיניים בסדציה או בהרדמה מלאה, ועל סוגי הטיפולים שניתן לבצע בשיטה זאת, מרחיב ד"ר ג'וליאן פרימן:

"בהרדמה מלאה וסדציה ניתן להשתמש בכל סוגי טיפולי השיניים החל מהשתלות שיניים, סתימות רגילות, טיפולי שורש, ואפילו ניקוי אבן! את כל הטיפולים אפשר לעשות תחת סדציה או הרדמה כללית, החל מהפשוטים עד המורכבים ביותר. לגבי גילאי המטופלים – הטיפול מתאים לכולם החל מילדים בגיל שלוש עד קשישים בגילאי 80-90, כאשר נדיר מאד שמטופל אינו מתאים לביצוע ההליך, בזמן שבמרפאה שלנו נמצא פתרון לכל סיטואציה בריאותית בה המטופל נתון."


אפקט הפחד!

בכל הנוגע להתמודדות עם פחדים של ילדים מרופא השיניים, מסביר ד"ר ג'וליאן פרימן, כי התעקשות והפעלת לחץ על הילד לא תעזור, אלא תפחיד אותו יותר. אז איך מתמודדים עם פחד של ילדים מרופא שיניים?

"ילד שחרד מרופא שיניים ואפילו לא מוכן לשבת על כיסא הטיפולים, חשוב לא להכריח לשבת ולא לפעול באגרסיביות כדי לאלץ אותו לקבל טיפול. עם זאת, שימוש בסדציה בטיפול שיניים לילדים יעזור כדי להרגיע את הילד לפני הטיפול. סדציה או הרדמה כללית מונעת התעסקות קשה עם פחדים וחרדות ומונעת טראומות של ילדים מרופא שיניים. מעבר לכך, למרפאה שלנו מגיעים גם מטופלים עם מוגבלויות או קשיים פיזיים ומנטאליים קיצוניים, אשר חווים חוויה טובה ונעימה יותר במידה ואנו נעזרים בטשטוש או הרדמה כללית בעת טיפול שיניים הנעשה בבעלי מוגבלויות."

האם ישנם סיכונים בעת ההרדמה?

"בכל הרדמה כללית לצורך טיפול או ניתוח ישנם סיכונים, החל מטיפול שיניים עד לניתוח לב או לניתוח פלסטי. מסביר ד"ר ג'וליאן פרימן "לכן חשוב להכיר בסיכון, ורוב האנשים שנמצאים לפני הרדמה מודעים לסיכון שבהרדמה כללית. עם זאת אנו במרפאת השיניים ד"ר ג'וליאן פרימן במודיעין, עושים את כלל הפעולות והבירורים כדי למזער סיכונים, כמו גם שהרופאים המומחים שלנו נמצאים בשליטה מלאה בזמן התהליך."

"בכל אופן, מבחינת הצוות הרפואי שלנו, אף מטופל לא יכנס לחדר ניתוח או לטיפול שיניים בהרדמה לפני שיש לנו את כל האינפורמציה החיונית לטיפול, כאשר לנו, הציוד והידע להתמודדות עם כל תרחיש שיכול לקרות, תוך שהצוות של המרפאה מעניק ליווי צמוד למטופל והתאמת סוג הטיפול לכל מטופל באופן פרטני, בטוח ויעיל" הוא מסכם.

מרפאת שיניים ד"ר ג'וליאן פרימן במודיעין מציעה טיפולי שיניים בהרדמה ובסדציה המתאימים לכלל טיפולי השיניים עבור מטופלים בכל גיל. 
המרפאה פועלת במקצועיות וחדשנות והכל באמצעות צוות רפואי אדיב, רופאי שיניים בעלי ניסיון רב, מומחים ופרופסורים לרפואת שיניים.

לא נמצאו עסקים בתחום העו"ד.

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם