נעלי בלט

נעלי בלט

בלט

בלט הוא סגנון ריקוד עתיק, אשר התפתח בימיו של המלך לואי ה-14, בצרפת. בלט הוא סגנון ריקוד קשה, אשר דורש אימונים ותרגולים רבים על מנת לבצע את התנועות הכלולות בו בצורה מושלמת. הבלט מוכר בזכות העמידה על קצות האצבעות, התנועות הרחבות של הידיים והגמישות הגבוהה של הרקדנים והרקדניות. לבלט ישנה תפוצה רחבה, וניתן למצוא אנשים אשר לומדים את התחום כבר מהילדות המוקדמת.

נעלי בלט

הביגוד אותו לובשים נעלי בלט הוא חלק חשוב ומשמעותי מאד מן הריקוד. אולם בניגוד לבגדים, אשר בעיקר מתאימים לסגנון ולמראה של הריקוד, נעלי בלט הן משמעותיות מאד גם לביצוע של הריקוד באופן מעשי. ישנם שני סוגים עיקריים של נעלי בלט – נעלי בלרינה ונעלי פוינט. כל נעלי הבלט מגיעות במגוון של צבעים, אולם לרוב רקדנים מקצועיים נועלים נעליים בצבע ורוד או לבן. חשוב לדעת, כי קוד הלבוש בכל הנוגע לבלט הוא קפדני מאד, ולכן גם כאשר ילדים נרשמים ללימודים בבית ספר לבלט, עליהם לברר מראש מהו צבע הנעליים שעליהם לקנות.

סוגים של נעלי בלט

נעלי בלט קלאסיות (נעלי בלרינה) – הנעליים הראשונות אותם נועלים רקדני בלט מתחילים הם נעלי בלרינה. אלו הן נעליים קלות ועדינות, אשר מאפשרות לרקדנים לרקוד בנוחות ובקלילות, וגם משתלבות היטב במראה הכללי של תלבושות הבלט. נעליים קלאסיות עשויות מעור במיעוט המקרים, ומבד או סאטן במרבית המקרים. לרוב, רקדנים נועלים נעלי בלט מבד, ואילו רקדניות משתמשות בנעלי סאטן. הרקדנים משתמשים בנעליים אלה בתחילת לימודי הריקוד וכן בהמשך, בתלות בריקוד הספציפי אותו הם מבצעים. רקדנים גברים לרוב ימשיכו להשתמש בנעליים אלה גם כאשר יתקדמו במקצוע (מלבד מקרים בודדים), ואילו רקדניות מתקדמות תעבורנה לנעלי פוינט, אשר תשמשנה אותן ברוב הריקודים המקצועיים.

נעלי פוינט – נעלי פוינט הן נעלי בלט מתקדמות, אשר מיועדות לריקוד מקצועי יותר. נעלי פוינט קרויות בשמן זה על שם התנוחה שבה נמצאות הרגליים במרבית ריקודי הבלט – תנועת פוינט, שמשמעותה הפניה של אצבעות הרגליים כלפי חוץ. נעלי פוינט הן נעלי בלט אשר דומות בצורתן החיצונית לנעלי בלרינה, אך בחלקן הקדמי ישנם פדים מיוחדים אשר מרפדים את אזור האצבעות, ומאפשרים לרקדניות לעמוד על קצות אצבעותיהן בנוחות רבה יותר ולזמן רב יותר. נעלי פוינט משמשים את הרקדניות במרבית סוגי הריקודים, במיוחד אם מדובר בבלט קלאסי, משום שבסוג זה של ריקוד, חלקו הגדול של כל ריקוד מתבצע על קצות האצבעות.

בגדי בלט

לא נמצאו עסקים בתחום העו"ד.

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם