נעלי ריקוד

נעלי ריקוד

אומנות הריקוד

אם אתם מתעסקים בריקוד בוודאי אתם יודעים שלכל סגנון ריקוד יש את המדים שלו ואת הנעליים שמתאימות לו.
לא דומות נעלי ריקוד פלמנקו לנעליים של ריקודי בלט, וכמובן לא דומות נעלי ריקוד סטפס לנעליים של ריקודי ג'ז.
אומנות הריקוד היא אומנות נפלאה, אשר משחררת אנרגיות, נותנת סיפוק רב, יפייפיה למראה, משמחת ומעניינת, הבגדים וכן נעלי ריקוד שמתאימים לכל סגנון רק מוסיפים והן חלק בלי נפרד מהריקוד עצמו, בייחוד בריקודים כמו סטפס ופלמנקו, אשר בהם נעלי ריקוד הם חלק מן ההופעה עצמה ותפקידם לתת קצב ריתמי נוסף למוזיקה המתנגנת, לפעמים הם אף משמשים ככלי נגינה בעצמן.

אילו נעלי ריקוד מתאימים לכל סגנון ריקוד?

בפסקה זו תקבלו כמה סוגי ריקוד בולטים בעולם האומנותי הזה וכן אילו נעלי ריקוד מתאימות לאותו הסגנון.

נעלי ריקוד לבלט קלאסי

אם ניקח את ריקוד הבלט הקלאסי, נעלי ריקוד של ריקוד כזה צריכות להיות גמישות ביותר ולהיות מותאמות לכך שהרקדנים והרקדניות צריכים לעשות איתו פעלולים כמו לעמוד על קצות האצבעות ברוב זמן הריקוד על כן הקצה של נעלי ריקוד לבט קלאסי יהיה כזה שמאפשר עמידה על קצות האצבעות, וכן, הנעל חייבת להיות רכה וגמישה שתאפשר לרקדן להניע את כף רגלו באיזו צורה שירצה.
בסגנונות כמו הפלמנקו והסטפס בהן לרקדן יש תפקיד של נגן נוסף, נעלי ריקוד לסגנון כזה צריכות להיות כאלה המסוגלות להישמע צליל מסוים על המשטח עליו רוקדים.

נעלי ריקוד כחלק אינטגראלי מן הריקוד עצמו כמו בסגנון הפלמנקו והסטפס

בריקודי הפלמנקו הרקדנים והרקדניות נועלים נעליים עם עקב מיוחד אשר נותן צליל דומיננטי על גבי רצפת עץ, לרקדן יש תפקיד מאוד חשוב ולא פעם הוא מחליף את התיפוף עצמו כאשר הוא מתופף על רצת העץ בעזרת נעלי ריקוד מיוחדות.

כך גם בריקודי הסטפס אשר מאופיינים יותר למוזיקה בסגנון של מייקל ג'קסון, לסוג של נעלי ריקוד של הסגנון הזה יש תפקיד מאוד משמעותי, מאחר והן חלק מהותי ממנו.

נעלי ריקוד לריקודי ג'ז

בסגנון ריקוד כזה יהיו נעלי ריקוד ספורטיביות יותר, מאחר והסגנון דורש הרבה קפיצות ופעלולים אשר מצריכים סוליה חזקה שתבלום את הזעזוע.

בגדי ספורט

לא נמצאו עסקים בתחום העו"ד.

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם