נפחות ברזל

נפחות ברזל

נפחות ברזל בעבר ובהווה

נפחות ברזל הייתה בעבר מקצוע נפוץ מאד. מוצרי ברזל היו מוקשים מאד מאז ומתמיד, ואיתם היו מבוקשים אנשים היודעים לרכך את הברזל וליצור ממנו כלים שימושיים. מכיוון ששמות משפחה ניתנו במקרים רבים על פי מקצועו של האדם, ניתן לראות בפשטות כי מקצוע הנפחות היה מהמקובלים ביותר. השם Smith (סמית') משמעותו נפח, והוא אחד משמות המשפחה הנפוצים ביותר בעולם. שמות משפחה אחרים הקשורים לנפחות הם שמידט, גולדשמידט, פררה ועוד – כולם שמות משפחה נפוצים במיוחד עד היום. אך כאשר הגיעה המהפכה התעשייתי, רוב הייצור של מוצרי הברזל עבר למפעלים תעשייתיים. מקצוע נפחות ברזל כמעט ועבר מן העולם. כיום, האנשים המתעסקים בנפחות ברזל הם בעיקר אמנים, אשר בונים את יצירות האומנות שלהם מברזל.

נפחות ברזל – מה עושים עם זה?

מוצרי ברזל הם מוצרים שימושיים ונפוצים גם היום, אלא שרובם מיוצרים, כאמור, במפעלים. אך כאשר מדובר בבתים פרטיים, במשרדים, בחנויות ובכל מקום אחר שאינו מוסדי או תעשייתי, אנשים רבים רוצים לבטא את הייחודיות שלהם, גם בפריטים שהם לכאורה סטנדרטיים. כאן מגיעה האומנות בברזל לייעודה. באמצעות נפחות ברזל בשילוב עיצוב אומנותי, ניתן להפוך כל פריט פשוט – לעבודת אומנות מיוחדת. לכל מעקה ברזל פשוט ניתן לעצב פיתוחים ודוגמאות מיוחדות, ולהפוך אותו למעניין ומיוחד, בלי להתפשר על בטיחותו. כך גם בסורגים. במקום לקנות מיטה סטנדרטית מעץ – ניתן לעצב אותה בברזל, ולקבל חדר בעל מראה שונה ומיוחד. כך גם שולחנות, כסאות, עמודי ספרים ועוד דוגמאות רבות. וזה עוד לפני חפצי הנוי. הברזל הקשה והחזק עשוי להפוך לאלגנטי ועדין בעזרת עיצוב נכון.

נפחות ברזל

אם כך, נפחות ברזל היא שילוב של עבודת כפיים ושל אומנות. האומנות הזו נשענת על כללים טכניים חשובים רבים – כדי לעצב בברזל יש ללמוד את יסודות הנפחות, את דרכי השימוש באזמל ובפטיש, ואת השיטות השונות לכיפוף, חיתוך, הגדלה והקטנה של ברזל. אולם אחרי הלימוד הבסיסי של הטכניקה, שוחרי האומנות יוכלו להמריא על כנפי הדמיון וליצור פריטי ברזל יפהפיים. השמים הם הגבול.

קורס נפחות

לא נמצאו עסקים בתחום העו"ד.

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם