צלוליט מה זה

כ-80 אחוזים מן הנשים בארץ ובעולם סובלות מתופעת הצלוליט, ורובן ככולן מעוניינות לטפל בתופעה זו ולהעלים אותה. תופעת הצלוליט היא תופעה מרגיזה, אשר מזיקה לנשים בחיי היומיום אף על פי שאיננה בעיה רפואית – וזאת מכיוון שהמראה של הצלוליט הוא מראה לא נעים ולא אסטטי, ונשים אשר סובלות מן התופעה מתביישות בה, ועלולות להתבייש לצאת לבילויים העלולים לחשוף את התופעה, ואף להתבייש מבני זוגן. לכן טיפול בצלוליט הוא דבר נחוץ מאד.

מה זה בכלל צלוליט?

צלוליט היא תופעה הרווחת אצל נשים בלבד. אצל נשים, העור מחובר לשריר באמצעות רקמה המחוברת לאורך, בניגוד לגברים – אצלם הרקמה מחוברת בצורת שתי וערב חזקה. בגלל צורת החיבור הזו, הרקמות אצל נשים נחלשות עם השנים, ומגיל 30 ומעלה עלולות נשים רבות לסבול ממצב שבו רקמות שומן מצטברות באזורים קטנים של העור ויוצרים מראה מקומט, בעיקר בירכיים ובאגן. תופעה זו, כאמור, אינה נעימה לעין.

רפואה אסתטית

טיפול בצלוליט

טיפול בצלוליט מתחיל, כמו כל דבר כמעט, במניעה. לצלוליט יש אמנם השפעה תורשתית, אולם ניתן למנוע את הופעתו במקרים רבים על ידי שמירה על משקל תקין, אכילה בריאה ומאוזנת ופעילות גופנית קבועה במשך כל החיים. אם בכל זאת הופיע צלוליט, ישנן אפשרויות שונות של טיפול בצלוליט, וטיפולים אלה יכולים אף להעלים את הצלוליט כליל. מעבר לתזונה מאוזנת והוספה של פעילות גופנית יכולה לסייע להפחתת הצלוליט גם לאחר שכבר הופיע. אולם על מנת להעלים אותו לחלוטין יש צורך בטיפול קוסמטי. חברות קוסמטיקה שונות מציעות קרמים לטיפול בצלוליט, אולם הקרמים הללו לרוב אינם יעילים כלל, או יעילים באופן חלקי ביותר.

טיפול בצלוליט כולל ברוב המקרים עיסוי רקמות עמוק, המשחרר את גושי השומן מן המקום בו הצטברו. אחד הטיפולים המומלצים ביותר להעלמת צלוליט הוא טיפול באמצעות מתמר אולטרסאונד. בעזרת המתמר מעסים את האזור הפגוע ומשדרים אליו גלי על-קול (אולטרא-סאונד). הגלים הללו מסייעים לפירוק מצבורי השומן במקום. הדרך הטובה ביותר לטפל בצלוליט היא לשלב טיפול כזה ביחד עם שיפור הרגלי התזונה. השילוב הזה הוא היעיל ביותר להעלמת צלוליט.

איך להעלים צלוליט