צלקות אקנה

הגורמים לאקנה                                                                                    

לא קיימת תשובה בטוחה מדוע חלק לוקים בפצעי בגרות וחלק לא יראו ממנה שום סימן, אך מספר

מחקרים מצאו גורמים שנמצאו בשכיחות גבוהה בקרב אלו שהופיעו אצלם פצעוני האקנה:

תזונה –מחקרים רפואיים מצביעים על כך שמוצרי חלב ומזון עתיר בסוכרים מגבירים את ההסתברות להופעת האקנה  הורמונים- השינויים ההורמונאליים המתרחשים בגיל התבגרות, עלולים לגרום להיווצרות פצעים. למשל, במהלך גיל ההתבגרות, עלייה בהורמוני המין הזכריים יוצרת לעיתים הפרשה שומנים יתרה של בלוטות החלב מה שגורם להיווצרות פצעי בגרות. גם המחזור החודשי הוא חלק בפעילות ההורמונאלית שתגרום לפצעי הבגרות להופיע. לחץ נפשי-  מתח ולחץ נפשי יכולים ליצור אקנה תורשתיות – אקנה בדרך כלל יכולה להיווצר מסיבות גנטיקה

רפואה אסתטית

טיפול באקנה מסייע במניעת צלקות

צלקות אקנה נגרמות כאשר הדלקת הנגרמת בעור בשל הפצעים נמצאת לא רק בדרמיס העליון (שכבת העור השנייה המכילה בעיקר רקמת חיבור), אלא גם בדרמיס הבינוני והעמוק והדלקת איננה נעצרת בזמן על ידי טיפול מתאים. לכן, חשוב מאוד לטפל בפצעי הבגרות בזמן כדי למנוע החמרה של הדלקת והרבה צלקות אקנה בעתיד.

טיפול באקנה

ניתן לטפל בבעיית האקנה בעזרת שתי דרכים המפורטות מטה:

1. קרמים שונים המפחיתים את הפרשת השומן ע"י בלוטות שומן בעור. הפרשות שומן אלה מספקות סביבה מושלמת להתרבות חיידקים הגורמים להופעת פצעים מוגלתיים בעור הפנים-האקנה
2. טיפולי פילינג חוזרים

צלקות אקנה

ד"ר דן רגב, מומחה לכירורגיה פלסטית, המתמחה בטיפול בצלקות ובצלקות אקנה, מסביר כי: צלקת היא בעצם צורת הריפוי הטבעית של עור הגוף מרגע צאתנו לאוויר העולם. למעשה, העור אינו מסוגל לחדש את עצמו בשכבותיו העמוקות ויוצר רקמה חלופית לזו שנהרסה, זו היא רקמת הצלקת.

צלקות הנגרמות כתוצאה מאקנה הינה בעיה לא קלה לטיפול. השיטה היעילה ביותר לטיפול בצלקות מסוג הזה הקיימת כיום הינה פילינג כימי עמוק המבוסס על פנול, "Exoderm Lift" שילוב טיפול חד-פעמי של שיוף עור מכאני או טיפול בלייזר ,לא יפטרו את הבעיה לגמרי, לכן יתכן וידרשו טיפולים חוזרים.

לשיפור תוצאות הטיפול, מומלץ בחום ללכת לקוסמטיקאית מקצועית שתעשה פילינג כימי עמוק בנוסף לשיוף העור. טיפול זה הינו ייחודי מבחינת אופן הביצוע ומביא לתוצאות מעולות.
יתכן שבטיפול בצלקות אקנה עמוקות מאוד, יהיה צורך במספר טיפולים חוזרים.

אנטי אייג’ינג