שאיבות שומן

מהן שאיבות שומן?

שאיבון שומן הן ניתוחים אשר נועדו, כפי שמשתמע משמן, לשאוב שאריות שומן מיותרות =. בדרך כלל מבצעים שאיבות שומן מהבטן, מהרגליים ומהסנטר, ולעיתים גם מהזרועות. שאיבות שומן הן ניתוחים לכל דבר, ויש להתכונן אליהן בהתאם. חשוב מאד לבדוק מראש האם יש צורך אמיתי בניתוחי שאיבות שומן, על מנת להימנע מניתוחים מיותרים ומסיבוכים מיותרים.

הנחות מוטעות

הרבה אנשים חושבים ששאיבות שומן הן מעין תחליף לשיטות הרזיה. אולם אין זה נכן, ואף להיפך. כאשר מוציאים שומן מהגוף, הגוף משלים את חוסרי השומן במקומות אחרים, מה שעלול להוביל להשמנה חוזרת כאשר מבצעים את הניתוח מסיבות לא נכונות. שאיבות שומן נועדו לטפל במצבורי שומן שאינם נעלמי גם לאחר דיאטה, או באזורים בהם דיאטה אינה משפיע ברוב המקרים, כמו הסנטר.

הסיכונים בניתוחי שאיבות שומן

ניתוחי שאיבות שומן כרוכים בסיכונים רבים. מלבד הסיכונים הקיימים בכל ניתוח, בניתוחי שאיבות שומן חשוב להקפיד לבחור רופא מומחה ומנוסה, מכיוון שישנם סיכונים ייחודיים לניתוח שאיבות שומן. כך למשל, אסור לשאוב כמות גדולה מידי של שומן. שאיבה של כמויות גדולות יכולה לגרום למחלות ולסכן חיים. בנוסף, לפני השאיבה מחדירים לגוף נוזלים. אולם כמות גדולה מידי של נוזלים עלולה לגרום לאי ספיקת לב ואף למוות, חלילה. ישנו גם סיכון של ניקוב המעי בגלל החדרה עמוקה מידי של צינורית השאיבה. הסיכונים הללו הם רציניים מאד, ולכן אם עוברים שאיבות שומן, חשוב לעשות זאת אצל רופא מומחה.

החלמה משאיבת שומן

לאחר ניתוחי שאיבות שומן אסור לעשות שום פעילות גופנית במשך שבוע עד מספר שבועות, תלוי באזור המנותח. כדאי מאד לדאוג לתעסוקה לשבוע שלאחר הניתוח, אותו חייבים להעביר בישיבה או בשכיבה. אם הניתוח נעשה בבטן, צפויים קשיים בכל תנועה, כמו התכופפות וכדומה, ולכן מומלץ להתקין ידיות לסיוע במקלחת ובשירותים. שאיבות שומן מותירות אחריהן כאבים חזקים, וכלן רצוי להצטייד במלאי של משככי כאבים. חשוב גם לקחת תרופות אנטיביוטיות, על פי המלצת הרופא, על מנת למנוע התפתחות של זיהומים.

טיפול בצלוליט