שיזוף בהתזה

עור כהה ושזוף נחשב כיום לעור יפה ומרשים. עור בהיר משווה לאדם מראה חיוור, ואילו עור כהה משדר חיות וחום. לכן רבים רוצים להיראות שזופים. אך מצד שני, המודעות לנזקי השמש הולכת וגוברת עם השנים, ואנשים כבר חוששים לצאת לשמש סתם כדי להשתזף. אם כך, איך אפשר להגיע למראה שזוף, בלי לצאת לשמש?

ישנן דרכים שונות להשגת שיזוף מלאכותי כמו שיזוף באמצעות התזה שיזוף במיטת שיזוף ושימוש באמצעים קוסמטיים ביתיים. במאמר זה נתמקד באופציה של התזה שיזוף.
שיזוף באמצעות התזה הוא שיזוף מלאכותי שבו המטופל עומד במקלחון שיזוף בבגדים תחתונים בלבד, או מול המטפל שאוחז בידו אקדח שיזוף מיוחד למטרה זו. המטופל מקבל התזה זל חומרי שיזוף שגורמים לעור להיראות כהה יותר. ניתן לבחור את הגוון הרצוי לשיזוף, כדי לא להגיע לגוונים כהים מידי לעור שמטבעו בהיר.

אופן הפעולה של התזה שיזוף

שיזוף בהתזה מורכב בעיקר מסוכרים על בסיס פירות. כשהוא בא במגע עם הגוף, הגוף משחרר חומצות אמינו שיוצרות פיגמנט כהה על העור. החומרים הנוספים שבשיזוף המותז נועדו לקבע את השיזוף על העור למשך הימים הבאים. היתרון הגדול של שיזוף בהתזה הוא שהוא בריא לחלוטין, ללא שום סיכון בריאותי (מלבד מקרים נדירים של אלרגיה לחומר השיזוף), בניגוד לשיזוף בשמש או למיטת שיזוף, שחושפות את העור לקרינה מסוכנת. בנוסף, התוצאות הן מיידיות, והעור נראה אחיד וחלק. החיסרון של התזה שיזוף הוא שהשיזוף אינו מחזיק מעמד לאורך זמן, אלא רק למשך שמונה עד עשרה ימים.

כיצד מתנהל התהליך של התזה שיזוף?

שיזוף בהתזה אינו דורש הכנות מיוחדות, מלבד העובדה שאין למרוח קרמים כלשהם על הגוף לפני הטיפול. הטיפול עצמו אורך כשתי דקות בלבד, וכולל התזה של חומר השיזוף על פני כל שטח הגוף. לאחר ההתזה, אין להתקלח למשך 8 שעות, על מנת שהחומר יתייצב וייאחז בעור. לאחר מכן מותר להתקלח, ויש למרוח על העור בנדיבות קרם לחות או שמן גוף, על מנת לסייע לעור לשמר את הצבע.

מניקור פדיקור