שמנים אתריים

מעוניינים בטיפים לשימוש בשמנים אתריים? אם כן, הגעתם למאמר הנכון. במאמר זה אנו נוכל לספר לכם על השימוש בשמנים אתריים בתהליך הלידה למשל, בתהליך רגיעה ושלווה, בתהליכי צינון וכמובן לשימוש בחיי היום יום. 

שימוש בשמנים אתריים המופקים ממקור צמחי הינו שימוש מקובל ונפוץ זה זמן רב. עיסויים בשמנים עם ריחות כגון תפוז, לוונדר ולימון, הינם בעצם שמנים אתריים שהוספו לשמן או למשחות על מנת ליצור ריח מרענן ועדין במיוחד.

נוכל לספר לכם שבתהליך הלידה למשל אנשי מקצוע כמו דולות, משתמשים בסוגים שונים של שמנים אתריים. שמן תפוז למשל יכול  לעזור אישה היולדת להיע לפתיחה מלאה יותר מהר, ולעזור לצירים להתקדם בצורה אפקטיבית יותר, לכן ממליצים ליולדת לשאוף את האדים של שמן תפוז אתרי.

שמן נוסף המומלץ לשם רגיעה ושלווה הינו שמן לוונדר. ריחו עדין אך עז והוא חודר לכל איבר בגוף ברגע השאיפה. השמן מרגיע ונותן תחושת שלווה. בתהליך הלידה, מומלץ לתת ליולדת להריח מעט שמן לוונדר בשלב הלחיצות, וביניהן. כך היולדת חשה רגיעה ויש לה כוחות ללחוץ שוב את העובר החוצה בצירים הבאים.

שמנים אתריים הם הבושם הטבעי של הטבע, אפשר להשתמש בהם לשימושים שונים, החל ממה שסיפרנו לכם, וכלה בבישום טבעי של הגוף והבית. שמנים שכאלו הם כל כך מרגיעים ונותנים לגו שלווה ושקט יחד עם המרצה של פעילויות מסויימות. 

שמן אקליפטוס למשל טוב מאז למקרה של צינון. שמנים אתריים מסוג שמן אקליפטוס יכול לעזור מאד למבוגרי וילדים, אך לא לתינוקות (להם הוא יכול הזיק). במידה ואתם מצוננים, אפשר לשים כמה טיפות בודדות על הכרית לידכם. זה יכול להועיל רבות ולשחרר את הצינון את הגודש באף.

לסיכום, לטבע יש תשובות משלו שיכולות לעזור לנו רבות בתחומים שונים. אם נרצה לעזור לגוף לקדם תהליכים (כמו לידה) או לעצור תהליכים (כמו צינון) כל מה שנזדקק לו יהיה שמנים אתריים מסוגים שונים. השימוש בהם, בקפידה ובעדינות יכול להועיל רבות ולעזור לכל הזקוקים לטיפול גופני ופיזי טבעי, ולהמרצת פעילות הגוף הטבעית.